2017-07-03

 

W dniu 30.06.2017 r. w Gręblinie pow. Tczew w Gospodarstwie Rolnym Pana Wiesława Łabudy, a zarazem prowadzącego Hurtownię Partnerską Iwona Łabuda TRADE, odbył się pierwszy w historii działalności Spółki Agrochem Puławy - Dzień Pola

Podczas Dni Pola przedstawiono poletka demonstracyjne kilku odmian rzepaków i zbóż ozimych rekomendowanych przez Agrochem Puławy, technologię stosowania RSM-u oraz ofertę nawozów dolistnych lini ViTotal Agro. Imprezie towarzyszyła:

- wystawa maszyn rolniczych dystrybuowanych przez firmę Agroperfekt,

- stoiska firm hodowlanych takich jak:

  • DANKO,
  • Saaten Union/Rapool,
  • KWS Polska,
  • KWS Lochow  Polska,
  • Saatbau,
  • Rapool,
  • Nordkalk. 

Uczestnikiem imprezy była również firma ADAMA, która prezentowała produkty do ochrony jesiennej zbóż i rzepaku. Nie zabrakło również sektora bankowego z ofertą produktową dla rolnictwa prezentowaną przez Bank Spółdzielczy w Skórczu. 

Bardzo licznie przybyłych gości, pomimo niesprzyjającej pogody, przywitał Łukasz Ladra – Doradca Agrotechniczny, który dzierżył główną pieczę nad prowadzeniem poletek i całą organizacją imprezy oraz właściciel gospodarstwa Pan Wiesław Łabuda, który nie tylko udostępnił gruntu pod poletka pokazowe, ale również udostępnił hale magazynowe, które posłużyły firmie Agrochem Puławy, jako pawilony wystawowo - konferencyjne. W dalszej części wystąpił Krzysztof Wilkiewicz - Dyrektor Handlowy, który wprowadził zgromadzonych gości w sens organizowania takich imprez, zarysowując sytuację w obszarze rolnictwa i proces zmieniających się realiów w prowadzeniu gospodarstw rolnych.

W kolejnych etapach spotkania Tomasz Krzemień – Dyrektor Regionu Północ przedstawił technologię stosowania płynnego nawozu RSM, a Kamil Skrobiszewski – Menadżer Produktu Nawozy Dolistne, omówił ofertę profesjonalnych produktów linii ViTotal Agro. Ofertę produktową materiału siewnego, w oparciu o odmiany prezentowane na platformie pokazowej zaprezentował  Edward Rachubiński - Menadżer Produktu Materiał Siewny. Wśród prezentowanych odmian znalazły się rzepak ozimy HERTZ F1 z hodowli KWS, który jest w ofercie wyłącznej dystrybucji Agrochem Puławy podobnie jak populacyjna odmiana METYS Hodowli Roślin Strzelce oraz inne odmiany rzepaku z palety ogólnej firmy Rapool, w tym odmiana Atora, Mercedes czy Mentor. Wśród zbóż ozimych zwrócono uwagę na nowe pszenżyto Avokado o tradycyjnej długości źdźbła, oraz zaprezentowano pszenice Etana, Julius, Arkadia i Tacitus. W prezentacji przedstawiono również pszenżyto Tulus i Twingo oraz mieszańcowe pszenice Hyguardo i Hylux oraz mieszańce żyta SU Performer i SU Promotor.

W części wykładowej, po krótkiej przerwie wystąpili jeszcze kolejno przedstawiciele banku spółdzielczego, firmy Adama i firmy Agroperfekt, którzy zaprezentowali swoje oferty.

Po części teoretycznej, uczestnicy spotkania, w grupach udali się na poletka demonstracyjne, które wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających. Obecność przedstawicieli firm hodowlanych stworzyła dodatkową szansę na zbieranie dodatkowych informacji na temat prezentowanych odmian zbóż i rzepaków. W tym samym czasie można było poznać więcej niuansów związanych z technologią stosowania nawozu płynnego RSM przy stanowisku pokazu opryskiwacza oraz odwiedzić inne stoiska, w tym wystawę prezentowanych maszyn rolniczych. 

Spotkanie było szczególna okazją do szerokich dyskusji i wzajemnym podzieleniem się własnymi doświadczeniami w zakresie prowadzenia upraw, nawożenia i ochrony roślin.

Zapraszamy Państwa na kolejne spotkania z firmą Agrochem Puławy.

 

Na tej stronie używamy ciasteczek, o których możesz poczytać tutaj. Prosimy o ich akceptację