2017-09-18

Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym przedstawiciele Agrochem Puławy wraz z Grupą Azoty odwiedzili trzynaście szkół w miejscowościach, które najbardziej ucierpiały na wskutek sierpniowych nawałnic. 

Pięciuset uczniów zostało obdarowanych specjalnymi wyprawkami szkolnymi, w których skład wchodziły worki sportowe, piórniki, komplety kredek, kamizelki odblaskowe oraz pojemniki śniadaniowe. Tym samym środki finansowe, które we wrześniu stanowią stały element budżetu każdej rodziny, będzie można przeznaczyć na wykonanie prac remontowych niezbędnych po nawiedzeniu gospodarstw przez nawałnice.

Szkoły bardzo ciepło przyjęły Paulinę Zając (Agrochem Puławy), Łukasza Wieczorek (Grupa Azoty), Arkadiusza Rekowskiego (Agrochem Puławy), Jarosława Zygmańskiego (Agrochem Puławy) oraz Jarosława Stodolnego (Agrochem Puławy). Kilka szkół zaskoczyło nas przekazując specjalne podziękowania, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

                                                                 

Odwiedzając Szkołę Podstawową w Sośnie można było zobaczyć siłę żywiołu, która wyrwała dach w hali sportowej oraz uszkodziła boisko szkolne i tartan. Zdjęcia uszkodzeń Szkoły w Sośnie poniżej. 

          

Wraz z przedstawicielem Grupa Azoty Łukaszem Wieczorek przekazaliśmy wyprawki szkolne następującym wiejskim szkołom podstawowym:

 1. Szkoła Podstawowa w Silnie
 2. Szkoła Podstawowa w Rytlu
 3. Szkoła Podstawowa w Żalnie
 4. Szkoła Podstawowa w Kęsowie
 5. Szkoła Podstawowa w Wielkiej Kloni
 6. Szkoła Podstawowa w Wałdowie
 7. Szkoła Podstawowa w Sośnie
 8. Szkoła Podstawowa w Czyczkowach
 9. Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach
 10. Szkoła Podstawowa w Leśnie
 11. Szkoła Podstawowa w Witosławiu
 12. Szkołą Podstawowa w Samsiecznie
 13. Szkoła Podstawowa w Pęperzynie

Poniżej zdjęcia z odwiedzin szkół.

W ramach jednoczenia się z poszkodowanymi przez sierpniowe nawałnice rolnikami przekazaliśmy otrzymane od Grupy Azoty polary oraz materiały ogólnobudowlane w postaci foli i plandek, które mogą posłużyć jako zabezpieczenie uszkodzonych przez żywioł gospodarstw.

Za pośrednictwem oddziału człuchowskiego Polskiego Czerwonego Krzyża przekazywana jest sukcesywnie pomoc od naszej Spółki gospodarstwom, które najbardziej ucierpiały w nawałnicach. 

 

Na tej stronie używamy ciasteczek, o których możesz poczytać tutaj. Prosimy o ich akceptację