27.10.2017

 

W dalszym ciągu sytuacja na polach w północnej i środkowej części kraju  nie jest zadowalająca. Obecne stany plantacji rzepaków i zbóż ozimych nie wzbudzają zachwytu i podziwu. 

W wielu miejscach obserwujemy nierównomierne wschody rzepaków. Zdarza się, że ich nasiona nawet nie powschodziły. Rzepaki w obecnej sytuacji nie wyglądają rokująco, ponieważ powinny charakteryzować się większym wigorem oraz lepszą kondycją. Powinny posiadać więcej liści, głębszy system korzeniowy, grubszą szyjkę korzeniową, aby lepiej znosić negatywne skutki zimy. 

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację zachęcamy Państwa do wspomagania roślin ozimych.

Firma Agrochem Puławy posiada w swojej ofercie szeroką gamę nawozów dolistnych. Wśród nich polecamy szczególnie nawóz stymulujący wzrost plonu: ViTotal Agro ACTIVIT, który przede wszystkim ma pomóc roślinom przetrać złe warunki. ViTotal Agro ACTIVIT wyrównuje wschody, stymuluje rozwój systemu korzeniowego, zwiększa masę nadziemną. W efekcie rośliny są bardziej odporne na negatywne skutki chłodów. 

Nie zapominajmy o mikroelementach, które również mają duży wpływ na kondycję roślin ozimych. Najważniejszymi mikroelementami w uprawie rzepaków podawanymi już jesienią są bor, mangan i molibden, natomiast w zbożach: miedź, mangan i molibden. 

W naszej firmie dostępne są mikroelementy zarówno w postaci płynnej jak również krystalicznej w formie chelatu EDTA. 

Przygotujmy już dziś nasze rośliny na nadchodzące chłody i przymrozki!

 

 

Przygotował

Kamil Skrobiszewski

Menadżer Produktu Nawozy Dolistne

Na tej stronie używamy ciasteczek, o których możesz poczytać tutaj. Prosimy o ich akceptację